מידע ומחקרים

אז מהו קאנביס?

קנאביס שם מדעי: הוא סוג של צמח ממשפחת הקנאביים .
הקאנביס בעל סגולות ייחודיות שימש בתרבויות קדומות לטיפול בבעיות רפואיות רבות, היה מהמובילים בתחום המענה הרפואי  היחידי לבעיות מורכבות.

הקנביס הווה משענת חזקה עד שהוצא מחוץ לחוק בשנות ה-30 של המאה העשרים בו היווה מרכיב מרכזי בתרופות רבות ברחבי העולם .

כיום הסטיגמה כי הקאנביס הוא "לפאן" , הולכת ופוחתת בנושא והדרישה לשימוש בקנאביס רפואי נמצא בעלייה משולב עם תוצאות מוכחות וסיפורים שמוגדרים ניסים אך הם קשורים ישירות לטיפול בקנאביס הרפואי ללא ספק .

סיפורים ומחקרים

אחת הדוגמאות  מיני רבות הנו סיפורו הנוגע ללב של אחד הצוללנים בשייטת שצלל בקישון, התגלה אצלו סרטן  והרופאים בישרו  לו כי נותרו לו רק  כ 3-4 חודשים לחיות , י' הצוללן ששמע על אופציית הטיפול , קיבל החלטה אמיצה שבמקום כימותרפיה החליט ינסה טיפול בשמן קנאביס מיוחד. כולם לא האמינו כי לאחר מספר שבועות הצטמק הגידול הסרטני במוחו ב-40%, עד שנעלם לגמרי.

ספור נוסף הנו של נער מתבגר מארה"ב הסובל מצורה  מאפילפסיה קשה וטופל לאורך שנים רבות בתרופות מסוגים שונים.

התסמונת גרמה לנער לאין ספור התקפים קשיים לעיתים 30-40  קשים מדי יום ביומו, למרות המאמצים הטיפול בתרופות לא הצליח להוריד את ההתקפים , עוצמתם והתופעות שבאו בעקבות ההתקף .

הוריו של הנער לאחר ששמעו על אופציית הטיפול בקאנביס הרפואי החליטו לנסות ולבדוק האם ישנה אפשרות שהקנאביס ייתן שיפור ולו קטן ביותר ולמרבה הפלא של מומחים רבים הנושא סייעה פלאים והאימא החליטה להעלות ביוזמתה סרטון לפייסבוק , בסרטון שפרסמה האם נראה בנה כשהוא באמצע התקף  אפילפסיה קשה האם נראית מתיזה 4 לחיצות של תרסיס שמן קנאביס על אפו של בנה וההשפעה נראית לעין במידי. בתוך 35 שניות עם תחילת ספיגת השמן בגופו של הנער התקף האפילפסיה נחלש והנער נרגע ומתחיל לחזור לעצמו.

"מה שאתם רואים כאן זה קנאביס עוצר התקף תוך שניות במקום שיימשך דקות ארוכות" כותבת האימא בפייסבוק. "אוסטין נטל סוגים שונים של תרופות במשך 10 שנים, שגרמו לו לתופעות לוואי קשות, שינויים נוראיים באישיות וללא הפסקה של ההתקפים."

היא  מוסיפה ואומרת. "אנחנו מאמינים שאוסטין חי היום בזכות זה שהוא מטופל קנאביס מזה קרוב לשלוש שנים. הפסקנו את הטיפול התרופתי לגמרי."

היא מוסיפה. "מה שאנחנו כן יודעים זה מה שאתם רואים כאן בסרטון , מה  שהתרופות לא הצליחו לעצור את ההתקפים, הקנאביס כן הצליח."